Biało-Czerwone po fazie grupowej SloBall’19

Za nami dwa pierwsze dni meczowe Slovenia Ball 2019.

Trener Bartosz Słomiński opowiedział nam o pierwszych dniach turnieju:

Kadra Polski U14K kończy rozgrywki grupowe na II miejscu w grupie A w 15 Międzynarodowym Turnieju Koszykówki, który odbywa się obecnie w Slovenj Gradec na Słowenii.

Nasze zawodniczki rozegrały do tej pory 4 spotkania wygrywając 2 z nich i odnosząc 2 porażki.

W pierwszym meczu naszymi rywalami był zespół z Bośni i Hercegowiny. Polki bardzo dobrze rozpoczęły spotkanie wygrywając I kwartę 14:2. W II kwarcie podobnie jak w I przewaga była znacząca i ta część meczu kończy się naszym zwycięstwem 24:4 (38:6). Nasze zawodniczki były lepsze w każdym elemencie rzemiosła koszykarskiego i ostatecznie wygrały całe spotkanie 60:16. W tym meczu dla naszej reprezentacji punktowały: Ullmann Dominika 11 pkt (1×3, 5 przech.), Jarkiewicz Milena 9 pkt. (4 zb, 4 przech.), Nilsson Pola 8 pkt., Bednarek Dominika 6 pkt. (5 zb.), Kassin Weronika 6 pkt., Jeziorna Julia, Burzyńska Aleksandra, Ignerska Kornelia, Ułan Karolina po 4 pkt., Zaron Gabriela 2 pkt. (5 zb.), Szabłowska Coletta 2 pkt., Sobańska Kornelia 0 pkt. (10 zb.).

W drugim spotkaniu na przeciw nas stanęły zawodniczki z Izraela. W przeciwieństwie do pierwszego meczu nasze dziewczyny bardzo źle weszły w spotkanie. Słabsza dyspozycja w obronie i bardzo dobra skuteczność rzutów Izraelek z dystansu sprawiła, że po 15 minutach przegrywaliśmy różnicą 15 pkt. Jednak jeszcze przed przerwą wróciliśmy na właściwe tory i zniwelowaliśmy stratę punktową do 8 punktów. Po przerwie dziewczyny wyszły ze zdwojoną determinacją i po 5 minutach na tablicy wyników widniał wynik 36:35 dla Izraela. Później gra toczyła się już kosz za kosz. Na 3 minuty przed końcem III kwarty było 41:41. W tym momencie znowu zawodniczki z Izraela odskoczyły na 7 punktów by tę część gry zakończyć prowadzeniem 48:41. Na początku IV kwarty mamy znowu remis po 52:52. W pewnym momencie nawet prowadzimy 55:52. Później znowu mamy przestój w grze naszych dziewczyn i do głosu dochodzi zespół z Izraela i nie oddaje go do końca wygrywając całe spotkanie 62:57. Punkty dla naszej kadry w tym meczu zdobywały: Ullmann Dominika 11 pkt (1×3, 4 przech.), Jarkiewicz Milena 9 pkt. (7 zb, 4 przech.), Ignerska Kornelia 8 pkt. (1×3), Ułan Karolina 8 pkt (8 zb.), Jeziorna Julia 7 pkt. (1×3), Nilsson Pola 6 pkt., Bednarek Dominika 4 pkt., Burzyńska Aleksandra 2 pkt., Zaron Gabriela 2 pkt. (8 zb.), Kassin Weronika, Szabłowska Coletta, Sobańska Kornelia 0 pkt.

W drugim dniu spotkaliśmy się z zespołem z Bułgarii. By myśleć o awansie do czołowej 4 turnieju musieliśmy ten mecz wygrać minimum 6 pkt. Początek meczu to kosz za kosz. Po pierwszych 5 minutach na zegarze widniał wynik 6:4 dla nas, a po I kwarcie 16:10. II kwarta to koncertowa gra w obronie i nasze dziewczyny odskakują na 16 pkt różnicy i po I połowie prowadziliśmy 34:18. W trzeciej kwarcie dorzuciliśmy jeszcze 3 oczka przewagi i na IV kwartę wychodziliśmy z zapasem 19 pkt. W połowie IV kwarty zespół z Bułgarii dzięki bardzo dużej determinacji zniwelował wynik do 8 pkt., ale nasze dziewczyny wytrzymały presję i odskoczyły ponownie na bezpieczną odległość. Ostatecznie spotkanie kończy się naszą wygraną 66:51. Punkty dla naszej kadry w tym meczu zdobywały: Ullmann Dominika 16 pkt (1×3, 4 przech.), Jeziorna Julia 11 pkt., Ignerska Kornelia 5 pkt. (1×3, 5 as.), Ułan Karolina 6 pkt (6 zb.), Jarkiewicz Milena 5 pkt. (4 przech.), Zaron Gabriela 4 pkt. (5 zb.), Bednarek Dominika 4 pkt., Sobańska Kornelia 4 pkt. (6 zb.), Kassin Weronika 4 pkt., Nilsson Pola, Burzyńska Aleksandra, Szabłowska Coletta po 2 pkt.

W ostatnim spotkaniu grupowym naszym rywalami były gospodynie turnieju Słowenki. Początek meczu wprawił w osłupienie licznie przybyłych kibiców słoweńskich. Nasze dziewczyny wyszły na mecz bardzo skoncentrowane i zdeterminowane. Bardzo dobra gra w obronie oraz skuteczna gra w ataku zaowocowała wygraną wygraną w pierwszej połowie meczu 37:20. W II połowie do głosu dochodzą zawodniczki ze Słowenii. Po III kwartach prowadzimy już tylko 45:38. IV kwarta do dalszy pościg Słowenek. Ostatnie 30 sekund to walka o każdy centymetr boiska. Na 15 sekund przed końcem meczu przy stanie 60:58 dla Słowenii na linii rzutów wolnych stanęła Dominika Ullmann i pewnie wykonała 2 rzuty wolne. Niestety w ostatniej akcji meczu na linii rzutów wolnych stanęła zawodniczka gospodarzy i również trafiła dwa rzuty wolne. Mecz ostatecznie przegrywamy 62:60, ale mógł się podobać licznie zgromadzonej publiczności na trybunach oraz przed komputerami. 
Punkty dla naszej kadry w tym meczu zdobywały: Ułan Karolina 16 pkt (12 zb., 1×3), Jarkiewicz Milena 11 pkt. (10 zb.), Bednarek Dominika 8 pkt. (1×3), Ullmann Dominika 6 pkt (4 as.), Jeziorna Julia 5 pkt. (1×3), Szabłowska Coletta 4 pkt., Sobańska Kornelia 4 pkt. (7 zb.), Kassin Weronika 4 pkt. (7 zb.), Zaron Gabriela 2 pkt., Nilsson Pola, Burzyńska Aleksandra po 0 pkt. W spotkaniu nie zagrała z powodu kontuzji 
Ignerska Kornelia.

W dniu dzisiejszym w półfinale zmierzymy się z drużyną z Chorwacji.

Chcielibyśmy bardzo podziękować wszystkim za słowa wsparcia płynące z Polski.

 

Złote Dziewczyny - Marek Cegliński
Złote Dziewczyny – Marek Cegliński

Miło mi poinformować, że Basket Kobiet został partnerem medialnym książki autorstwa pana Marka Ceglińskiego pod tytułem ZŁOTE DZIEWCZYNY!
Premiera książki w ostatnim tygodniu maja współgra z dokładną, dwudziestą rocznicą największego sukcesu polskiej żeńskiej koszykówki.
Więcej informacji już wkrótce.