Weekendowe granie 3×3

Lato w pełni, za nami kolejny weekend z 3×3.

BasketMania

Basketmania to jeden z największych i najbardziej znanych turniejów 3×3 w Polsce.

Kategorię OPEN zdominowały dryżyny złożone z reprezentantek Polski.

1. Składak (MARTYNA CEBULSKA, KLAUDIA GERTCHEN, KLAUDIA SOSNOWSKA, MARTA MISTYGACZ)
  2. Pyrki (WERONIKA PAPIERNIK, ALEKSANDRA ZIĘMBORSKA, KAROLINA STEFAŃCZYK, MARTA NOWICKA)
  3. Bez Piłki (ANNA PAWŁOWSKA, MAGDALENA PARYSEK-BOCHNIAK, MARZENA MARCINIAK, SYLWIA SIEMIENAS)

W kategorii U23k w finale spotkały się dwie drużyny Widzewa. Brąz wywalczyły Torunianki.

1. Widzew (ANNA KUDELSKA, NATALIA GZINKA, WIKTORIA RZEŹNIK, WIKTORIA STĘPIEŃ)
  2. Widzew II (KINGA DZIERBICKA, ELIZA MIAŚKIEWICZ, MARIA WYBRANIEC, WIKTORIA OZGA)
  3. Katarzynki Toruń (ZUZANNA URBAN, KAROLINA PODKAŃSKA, MARTA WIECZYŃSKA)

Kategorię u17k wygrała młodziutka drużyna Widzew II, na podium dołączyły Basket 4Ever Ksawerów i Katarzynki Toruń.

1. Widzew II (OLIWIA JANICKA, AIDA MIAZEK, KAJA NIEWIADOMSKA, NIKOLA TOMASIK)
  2. Basket 4EVER (ALICJA WASZCZYKOWSKA, AMELIA KOŁODZIEJ, LAURA BANASZCZYK, WERONIKA KIRSZ)
  3. Katarzynki Toruń (JAGODA JARZYNOWSKA, BASIA BRZEZIŃSKA, KAROLINA WIEWIÓRSKA)

W kategorii u15k na podium znalazły się: Korniszonki, Basket 4Ever, Ptk Pabianice

Strefa Śląsko-Opolska

W Brzegu rozegrano eliminacje Młodzieżowych Mistrzostw Polski w obu kategoriach.

W u23k awans uzyskała drużyna Zagłębia Sosnowiec (MARTYNA JASIULEWICZ, ALEKSANDRA WOJTALA, KAROLINA ANTAS, KAROLINA ZUZIAK) i Stali Brzeg (NATALIA SZYMCZAK, JULIA LACHOWICZ, KATARZYNA PSZCZOLARSKA, MARTYNA MICHALSKA)

Do finałów MP w kategorii u17k awans wywalczył RMKS Rybnik i MKS Strzelce Opolskie.