Kolejny weekend z 3×3

W Weekend rozegrano kolejne eliminacje Młodzieżowych Mistrzostw Polski 3×3.

Mazowsze

Na Mazowszu rozegrano Eliminacje do mistrzostw U23k. Turniej zdominowały drużyny i zawodniczki AZS Uniwersytet Warszawski. Pierwsze dwa miejsca to drużyny UW a na trzecim znalazła się drużyna Huraganu Wołomin, w której grały zawodniczki także występujące w UW.

Rozegrano także turniej strefowy w kategorii u17k. Do najlepszych drużyn z Mazowsza dołączyły dwie drużyny z Łomży. Bezkonkurencyjny okazał się MUKS Piaseczno. Drugie premiowane awansem miejsce wywalczył MPKK Sokołów I.

Eliminacje Dolnośląskie

W kategorii u23k spotkały się tylko dwa zespoły – wygrał AZS AJP Gorzów Wielkopolski z występującymi w ekstraklasie Wiką Kuczyńską, Karoliną Matkowską i Ewą Kielar w składzie pokonując MKS MOS Wrocław.

W kategorii u17k pierwsze miejsce wywalczył MKS MOS Wrocław a drugie AZS Ajp Gorzów Wielkopolski.

KOSSM 3×3 Czelendż

W Żyrardowie po raz kolejny spotkało się aż 24 KOSSMów Żeńskich by rozegrać dwu dniowy Czelendż.

KOSSM Gdańsk – foto Młode Asy
Weronika Kassin – foto Młode Asy

Bezkonkurencyjna okazała się drużyna z Gdańska (Dominika Ullmann, Weronika Kassin, Laura Wróbel Oliwia Lebek) pokonując w finale Łódź (Kaja Niewiadomska, Aida Miazek, Nikola Tomasik, Oliwia Janicka). Brązowy medal wywalczył Sokołów Podlaski. W fazie pucharowej znalazły się także ośrodki z Żyrardowa, Bydgoszczy, Bochni, Gdyni i Swarzędza – Gratulacje!

MVP turnieju została Weronika Kassin z KOSSM Gdańsk – Brawo!

Fotorelacja z Mistrzostw Mazowsza

 

Złote Dziewczyny - Marek Cegliński
Złote Dziewczyny – Marek Cegliński

Miło mi poinformować, że Basket Kobiet został partnerem medialnym książki autorstwa pana Marka Ceglińskiego pod tytułem ZŁOTE DZIEWCZYNY!
Premiera książki w ostatnim tygodniu maja współgra z dokładną, dwudziestą rocznicą największego sukcesu polskiej żeńskiej koszykówki.
Więcej informacji już wkrótce.