Pólfinały MPP

MPP

Trwają półfinały Młodzieżowego Pucharu Polski.

Enea AZS AjP Gorzów Wlkp. 76:64 Muks Poznań

Świetne spotkanie w barwach gospodyń rozegrał duet Wiktoria Kuczyńska – Wiktoria Keller. Rozgrywająca zdobyła 27 punktów i 8 zbiórek a skrzydłowa 17 punktów i 15 zbiórek.
Po stronie Muksu Poznań double-double zanotowała Aleksandra Zięmborska (16 pkt, 13 zbiótek)

Enea AZS Poznań 64:49 AZS UW

W meczu AZSów górą był Poznań. Warszawianki grały na niskiej skuteczności (29%), co niepozwoliło na pokonanie faworyzowanych Poznanianek. W barwach Enea AZS świetny występ zaliczyła Liliana Banaszak – 18 punktów i 9 zbiórek.

GTK Arka Gdynia 78:36 MMKS Katarzynki Toruń

Arka bez większych problemów pokonała Katarzynki, każda z zawodniczek zagrała co najmniej 8 minut i cała dwunastka punktowała. Double-double zaliczyła Ania Wińkowska (19pkt/10zb)

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 79:55 Szkoła Gortata Politachnika Gdańsk

Zeszłoroczne srebrne medalistki od początku zdominowały mecz z gospodyniami. W świetnej formie jest duet Łopińska-Leszczyńska (razem 35 punktów i 15 zbiórek). W barwach PG wyróżniła się Marta Stawicka, która zdobyła 19 punktów trafiając 60% swoich rzutów.

 

Złote Dziewczyny - Marek Cegliński
Złote Dziewczyny – Marek Cegliński

Miło mi poinformować, że Basket Kobiet został partnerem medialnym książki autorstwa pana Marka Ceglińskiego pod tytułem ZŁOTE DZIEWCZYNY!
Premiera książki w ostatnim tygodniu maja współgra z dokładną, dwudziestą rocznicą największego sukcesu polskiej żeńskiej koszykówki.
Więcej informacji już wkrótce.