Olga, Wiktoria i dwa AZSy

Po meczu AZS UW – SMS Łomianki II porozmawiałem z Olgą i Wiktorią, które w tym sezonie reprezentują barwy dwóch AZSów.

BASKETKOBIET.PL: Dziś wysoko wygrany mecz (108:51 przeciwko SMS II Łomianki), obie zdobyłyście dużo punktów (Wiktoria 19, Olga 15). Jak wam się grało?

Wiktoria Duchnowska: Bardzo dobrze, musiałyśmy do końca utrzymać koncentrację. Chciałyśmy od początku ustawić mecz by później grało się luźno i przyjemnie.

BK: Dziś drużynowo miałyście świetną skuteczność.

Olga Trzeciak: Tak, dokładnie. Przyszłyśmy trochę wcześniej na halę, żeby porzucać i dobrze się przygotować do tego meczu.

BK: Obie już debiutowałyście w ekstraklasie (Olga jeszcze w AZS AJP Gorzów Wlkp), obie też już punktowałyście w Lublinie. Jak się gra w EBLK i czym gra się różni od 1LK?

Olga: Jest duża różnica pod względem fizyczności. Jest mocniejsza walka fizyczna, ale trzeba też więcej czytać grę. Trzeba być skoncentrowanym przez cały mecz. Nie można się rozluźnić nawet na chwilę.

Wiktoria: Jest wielka różnica. Na razie się docieramy, dużo nam dają treningi z dziewczynami. Naprawdę to jest ogromny przeskok z pierwszej ligi.

BK: Oprócz AZS Lublin w EBLK gracie też w AZS Uniwersytet Warszawski w 1LK. To napewno duży wysiłek fizyczny ale chyba warto być cały czas w gazie i grać?

Wiktoria: Jasne, że tak. Bardzo się cieszymy, że możemy jeszcze tu pare minut zgarnąć.
Olga: Ogrywamy się cały czas.

BK: Przełamana zła passa AZS UW. Wygrana w pierwszej kolejce potem się już nie udawało, choć byłyście blisko. Czego brakowało?

Olga: Ja uważam, że w meczu z SMS Łomianki przestraszyłyśmy się tego że możemy wygrać i po prostu bardzo chciałyśmy ale nie wyszło

BK: I ostatnio z MKSem Pruszków też było blisko.

Wiktoria: Może koncentracji do końca. Dziewczyny z Pruszkowa okazały się po prostu lepsze.
Olga: Źle weszłyśmy w trzecią kwartę …
Wiktoria: Do połowy jeszcze się trzymałyśmy…

BK: Bo do połowy to co Olga strzeliła za trzy to wpadało..

Olga i Wiktoria: [śmiech]

Olga Trzeciak

w AZS Uniwersytet Warszawski

9.2pkt 7.2zbiórki 2.2asysty 2przechwyty 1.2 bloki na mecz

6 spotkań w EBLK w tym sezonie – 5 punktów

Wiktoria Duchnowska

w AZS Uniwersytet Warszawski

5,6pkt 1,4 zbiórki 2asysty 1.2przechwytu na mecz

4 spotkania w EBLK w tym sezonie – 9 punktów

 

Złote Dziewczyny - Marek Cegliński
Złote Dziewczyny – Marek Cegliński

Miło mi poinformować, że Basket Kobiet został partnerem medialnym książki autorstwa pana Marka Ceglińskiego pod tytułem ZŁOTE DZIEWCZYNY!
Premiera książki w ostatnim tygodniu maja współgra z dokładną, dwudziestą rocznicą największego sukcesu polskiej żeńskiej koszykówki.
Więcej informacji już wkrótce.