Co ciekawego dzieje się w Ksawerowie?

W sobotę odwiedziłem zaprzyjaźniony klub Basket 4Ever Ksawerów.

Z trener Edytą Koryzną porozmawiałem o drużynie kadetek, współpracy ze szkołą sportową oraz na planach na przyszłość w klubie Basket 4Ever Ksawerów

Turniej u16k

Tego dnia odbył się także międzynarodowy mini Turniej U16K o Puchar Dyrektora Liceum Sportowego w Pabianicach.
W systemie każdy z każdym zagrały trzy drużyny: gospodynie – BASKET 4EVER Ksawerów, TK Basket Stryków i goście z Ukrainy – BASKET BAR Kiev.

W pierwszym meczu, po wyrównanej grze górą były gospodynie 67:60. 18 punktów zdobyła w tym meczu Marcelina Błoch. W drużynie z Ukrainy najskuteczniejsza była Anna Mazuryshena, która zdobyła aż 33 punkty trafiając czterokrotnie za 3 punkty

W drugim meczu Basket 4Ever Ksawerów nie potrafił odnaleźć swojego rytmu i wyraźnie uległ drużynie TK BASKET Stryków 51:66.
19 punktów w zwycięskiej drużynie zdobyła Zuzanna Lipińska.

W ostatnim meczu turnieju walka o różnicę końcową trwała do ostatnich sekund. Ostatecznie dziesięcioma punktami wygrała drużyna Basket-Bar 63:53.
Pięciokrotnie w tym meczu za trzy punkty trafiła Franchuk Kateryna (22 punkty), a kolejny świetny występ odnotowała Anna Mazuryshena (17 punktów).

Wyniki końcowe

Wszystkie drużyny zakończyły turniej z wynikiem 1-1. Podliczenie małych punktów dało następującą tabelę.

  1. TK Basket Stryków +5
  2. Basket-Bar Kiev +3
  3. Basket 4EVER Ksawerów -8

MVP swoich drużyn zostały:

  • Oliwia Trzmielak (TK Basket Stryków)
  • Anna Mazuryshena (BasketBar Kiev)
  • Zuzanna Prochuń (Basket 4EVER Ksawerów)

Fotorelacja z turnieju

 

Złote Dziewczyny - Marek Cegliński
Złote Dziewczyny – Marek Cegliński

Miło mi poinformować, że Basket Kobiet został partnerem medialnym książki autorstwa pana Marka Ceglińskiego pod tytułem ZŁOTE DZIEWCZYNY!
Premiera książki w ostatnim tygodniu maja współgra z dokładną, dwudziestą rocznicą największego sukcesu polskiej żeńskiej koszykówki.
Więcej informacji już wkrótce.