Faza grupowa ME u18

pl u18k

Za nami trzy mecze fazy grupowej ME Juniorek. Polki wygrały 1 spotkanie.

Przegrywamy w pierwszym meczu mistrzostw Europy Juniorek z Litwą 54:69. Trzy wyrównane kwarty nie wystarczyły by rozpocząć turniej od zwycięstwa. Najwięcej punktów, 9 zdobyła Emilia Kośla.

Przegrywamy także drugie spotkanie ME Juniorek. Po dogrywce silniejsza okazuje się Łotwa 89:84. Magda Szymkiewicz zdobyła 27 punktów, Natalia Kurach 14, Alicja Rogozińska 13 a Aleksandra Ustowska 11.

Druga dogrywka i wreszcie pierwsze zwycięstwo na Mistrzostwach Europy Juniorek. Fantastyczna indywidualna akcja Emilia Kośla daje nam zwycięstwo w końcowych sekundach.

20 punktów zdobyła Julia Bazan, 15 punktów i 16 zbiórek dołożyła Aleksandra Pszczolarska, 15 punktów Emilia Kośla, 9 unktów Aleksandra Ustowska, 8 punktów i 14 zbiórek Kamila Borkowska.
Weronika Piechowiak 7, Zuzia Kulińska 6, Magda Szymkiewicz 3, Martyna Kowalska i Alicja Rogozińska 2.

W środę 10.07 o godzinie 14:00 Polki zagrają z Francją. Wygrany awansuje do ćwierćfinału, przegrany będzie walczyć o utrzymanie w dywizji A.