Najlepsze zawodniczki Mistrzostw Polski u22k

Organizatorzy Finałów MP u22k wybrali pierwszą piątkę turnieju, nagrodzili MVP i najlepszą zawodniczkę pomorza. Postanowiłem też się zabawić i wybrałem drugą piątkę z drużyn 1.-4., oraz najlepszą piątkę zawodniczek z drużyn które nie zagrały w półfinale.

MVP turnieju została wybrana Marta Nowicka (AZS Poznań), najlepszą zawodniczką pomorza Katarzyna Śmietańska (Szkoła Gortata Politechnika Gdańsk). Do pierwszej piątki turnieju wytypowano: Wiktorię Keller (AZS Ajp Gorzów Wlkp.), Martynę Leszczyńską i Olę Pszczolarską (UKS Basket Aleksandrów Łódzki), Kingę Banach (Wisła AZS Politechnika Kraków) i Karolinę Stefańczyk (AZS Poznań).

TOP 5

Julia Niemojewska
Julia Niemojewska

Julia Niemojewska

Spokój, dobre decyzje i rozważna gra, od lat cechuje Julię. Swoją grą potrafiła, kontrolować tempo spotkań. Jako generał na boisku pozwoliła Marcie Nowickiej skoncentrować się na grze ofensywnej i zdobywaniu punktów. To drugie Młodzieżowe Mistrzostwo Polski dla Julii.

Aleksandra Parzeńska
Aleksandra Parzeńska

Aleksandra Parzeńska

Podstawowa podkoszowa Mistrza Polski. Może nie błyszczała, ale w każdym meczu grała solidnie i była podporą drużyny. Potrafiła utrudnić poczynania przeciwniczkom, często udzielając pomocy w odpowiednich momentach.

Asia Kobylińska
Asia Kobylińska

Joanna Kobylińska

Asia to jeden z najlepszych strzelców z dystansu wśród młodych zawodniczek w Polsce. Niezależnie czy wchodząc z ławki czy w pierwszej piątce, zawsze stanowi zagrożenie zza łuku. Świetnie odnalazła się w grze ze starszymi koleżankami nie uciekając od odpowiedzialności i trafiając nawet w trudnych momentach. 8 celnych „trójek” w półfinale pomogło utrzymać AZS w grze, ale drobny uraz stawu skokowego nieco spowolnił poczynania Kobylińskiej.

Karolina Matkowska
Karolina Matkowska

Karolina Matkowska

Grająca nieco z konieczności jako rozgrywająca Matkowska dobrze prowadziła grę AZSu Gorzów. Dobrze broniąca, zawodniczka potrafiła grając na koźle penetrować i rozbijać obronę przeciwniczek.

Natalia Łopińska
Natalia Łopińska

Natalia Łopińska

Ta „trzecia” w niespodziewanie dobrej drużynie z „Miasta Sportu” Aleksandrowa Łódzkiego. Gdy oczy wszystkich skupione były na Martynie Leszczyńskiej i Oli Pszczolarskiej to Natalia odpowiadała za rozegranie i dostarczenie piłek pod kosz. Dodatkowo Łopińska trafiała trójki, które niejednokrotnie pomogły drużynie pozostać w grze.

Top 5 z drużyn 5.-8.

Martyna Jasiulewicz i Aleksandra Wojtala

Obwodowy duet z Sosnowca prezentował się bardzo dobrze zarówno punktując jak i kreując grę. Ola Wojtala była być może najlepszą rozgrywającą na finałach Mistrzostw Polski.

Martyna Jasiulewicz
Martyna Jasiulewicz
Ola Wojtala
Ola Wojtala

Weronika Papiernik i Natalia Błaszczak

Podstawowe zawodniczki Muksu Poznań. Weronika prowadziła grę i zdobywała punkty wjazdami pod kosz i z linii rzutów wolnych. Natalia powstrzymywała najgroźniejsze obwodowe przeciwniczki,

Weronika Papiernik
Weronika Papiernik
Natalia Błaszczak
Natalia Błaszczak
Katarzyna Świeżak
Katarzyna Świeżak

Katarzyna Świeżak

Podkoszowa Warszawskiej drużyny, punktowała i zbierała w tandemie z Polą Dmochewicz w każdym meczu. Niestety wystarczyło to tylko do zdobycia ósmego miejsca na Mistrzostwach Polski.

Inne ciekawe zawodniczki:

  • Siostry Duchnowskie Paula i Wiktoria
  • Łucja Grzenkowicz
  • Katarzyna Śmietańska
  • Marta Wdowiuk
  • Klaudia Niedźwiedzka
  • Pola Dmochewicz

 

Złote Dziewczyny - Marek Cegliński
Złote Dziewczyny – Marek Cegliński

Miło mi poinformować, że Basket Kobiet został partnerem medialnym książki autorstwa pana Marka Ceglińskiego pod tytułem ZŁOTE DZIEWCZYNY!
Premiera książki w ostatnim tygodniu maja współgra z dokładną, dwudziestą rocznicą największego sukcesu polskiej żeńskiej koszykówki.
Więcej informacji już wkrótce.