MP u22k – Drużyny 5. – 8.

Po zakończonych MP u22k, krótko podsumowujemy osiągnięcia drużyn z miejsc 5.-8.

AZS Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski powtórzył wynik sprzed roku (wtedy jako UKS Huragan Wołomin) i został 8. drużyną w Polsce. Niestety tuż przed finałami ze składu wypadła Gabriela Piech, jedna z podstawowych zawodniczek. Uniwersytet jako drużyna oddał najmniej rzutów za trzy punkty, a jego gra oparta była w dużej mierze na podkoszowym duecie – Katarzyna Świeżak i Pola Dmochewicz. Najlepszy mecz Warszawianki zagrały przeciw późniejszym mistrzyniom AZS Poznań.
Kluczowe Zawodniczki: Pola Dmochewicz (15p 7.3z 3.6a), Katarzyna Świeżak (19.7p 9.1z 2.4a), Kamila Płatek (9p 3.6z 5.4a)

KS JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec

Siódme miejsce na Mistrzostwach Polski wywalczyła drużyna KS Jas-FBG Zagłębie Sosnowiec. Jaski prowadzone przez obwodowy kwartet Wojtala, Zyziak, Kopiec, Jasiulewicz, grała szybki przyjemny dla oka basket. W meczu o siódme miejsce pomimo słabego początku, dzięki rzutom trzypunktowym, potrafiły się podnieść i ostatecznie wysoko pokonać AZS UW.
Kluczowe Zawodniczki: Aleksandra Wojtala (19.2p 4.5z 7.8a), Martyna Jasiulewicz (18.3p 3.8z 6.3a), Alicja Kopiec (14.1p 3.7z 3.3a)

Szkoła Gortata Politechnika Gdańska

Gospodynie już w pierwszym meczu straciły swoją podstawową zawodniczkę Natalię Gwizdałę z powodu kontuzji kolana. Mimo to były o krok od wejścia do strefy medalowej. Pojedynek o 5. miejsce z Muksem Poznań był bardzo wyrównany, jednak ostatecznie to Poznanianki cieszyły się z wygranej. Szóste miejsce dla Szkoły Gortata Politechniki Gdańsk to spory sukces choć w innych okolicznościach pewnie powalczyły by o medal.
Kluczowe Zawodniczki: Katarzyna Śmietańska (15.4p 6.4z 4.3a) Łucja Grzenkowicz (14p 7.3z 1.4a)

MUKS Poznań

Na piątym miescu uplasował się MUKS Poznań. Muksiary grające cały turniej wąską rotacją, pokazały że potrafią grać z sercem ale i dyscypliną taktyczną. Fantastycznie prezentowała się Marta Wdowiuk, która niezmordowanie walczyła na tablicach i w obronie. Dobre mecze grała także rozgrywająca Weronika Papiernik, a pod koszami Paulina Pilichowska. Skutecznością w rzutach trzypunktowych imponowała Weronika Wożniak (40%). W meczu o 5. miejsce kluczową rolę odegrała Natalia Błaszczak, która swoją obroną wyłączyła rozgrywającą Politechniki, co dało przewagę na początku spotkania, którą Poznanianki „dowiozły” do końca spotkania.
Kluczowe Zawodniczki: Weronika Papiernik (11.1p 10z 7.3a), Marta Wdowiuk (16.4p 7.9z 1.6a), Natalia Błaszczak (10.7p 4.6z 4a)

 

Złote Dziewczyny - Marek Cegliński
Złote Dziewczyny – Marek Cegliński

Miło mi poinformować, że Basket Kobiet został partnerem medialnym książki autorstwa pana Marka Ceglińskiego pod tytułem ZŁOTE DZIEWCZYNY!
Premiera książki w ostatnim tygodniu maja współgra z dokładną, dwudziestą rocznicą największego sukcesu polskiej żeńskiej koszykówki.
Więcej informacji już wkrótce.