Finały u22k START!

Już w środę 13 lutego rozpoczyna się najważniejszy turniej żeńskich rozgrywek młodzieżowych w Polsce – Finał Mistrzostw Polski U22 Kobiet.

Co nas czeka w najbliższych dniach w hali Centrum Sportu Politechniki Gdańskiej? Zapraszam na krótką zapowiedź.

Grupa A

W grupie A turnieju finałowego zmierzą się ze sobą drużyny Enei AZS Poznań, MUKS Poznań, UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki oraz AZS Uniwersytet Warszawski. I już pierwszego dnia czekają nas fascynujące pojedynki. Na otwarcie turnieju derby Poznania, w których Enea AZS Poznań z całą pewnością będzie chciał zrewanżować się MUKS-owi za porażkę w pierwszym meczu ubiegłorocznego turnieju finałowego. W drugim spotkaniu natomiast zawodniczki z Aleksandrowa Łódzkiego podejmą reprezentantki Uniwersytetu Warszawskiego – czyli starcie dwóch drużyn, które zajęły drugie miejsca w swoich turniejach półfinałowych. Udane otwarcie turnieju jest szalenie ważne dla każdej z w/w drużyn i wygrana w pierwszym spotkaniu może ustawić każdą z nich w komfortowej sytuacji na dalszą część turnieju.

Grupa B

W grupie B spotkają się gospodynie czyli Szkoła Gortata Politechnika Gdańska, KS JA-FBG Zagłębie Sosnowiec, Wisła Can-Pack AZS Politechnika Kraków, Enea AZS AJ Gorzów Wielkopolski. Grupa zdaje się bardziej wyrównana niż grupa A, chociaż ze wskazaniem faworyta w postaci drużyny z Gorzowa Wielkopolskiego. Pozostałe trzy drużyny dysponują bardzo zbliżonym potencjałem i tak naprawdę każda z nich może wygrać z każdą, jak i przegrać każdy taki pojedynek. W pierwszym dniu turnieju zmierzą się ze sobą gospodynie z Politechniki Gdańskiej z drużyną z Sosnowca, a na zakończenie – po ceremonii otwarcia turnieju – Wisła Can-Pack AZS Politechnika Kraków podejmie Enea AZS AJP Gorzów Wlkp.

Wszystkie transmisje live z meczów znajdziecie na koncie Youtube Polskiego Związku Koszykówki –> Tutaj

Szczegółowy terminarz rozgrywek -> https://rozgrywki.pzkosz.pl/liga/105/terminarz_i_wyniki.html