Finały u22k: Matematyka Sportowa

Możliwe scenariusze rozstrzygnięć w grupach

GRUPA A

1 miejsce w grupie – ENEA AZS Poznań
2 miejsce w grupie – ?
3 miejsce w grupie – ?
4 miejsce w grupie – AZS Uniwersytet Warszawski

Kluczowe w ostatnim dniu turnieju będzie spotkanie pomiędzy UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki, a MUKS-em Poznań. Zwycięzca tego pojedynku zajmie drugie miejsce w grupie i powalczy o medale, a przegrany zajmie 3 miejsce w grupie i w sobotę zagra w meczu u 5 miejsce.

GRUPA B

1 miejsce w grupie – ?
2 miejsce w grupie – ?
3 miejsce w grupie – ?
4 miejsce w grupie – ?

W grupie B wydarzyć się może praktycznie wszystko.

WARIANT I

Wygrana Gorzowa z Politechniką Gdańską
Wygrana Krakowa z Sosnowcem

1 miejsce w grupie – Enea AZS AJP Gorzów Wkp.
2 miejsce w grupie – Wisła Can-Pack AZS Politechnika Kraków
3 miejsce w grupie – Szkoła Gortata Politechnika Gdańska
4 miejsce w grupie – KS JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec

WARIANT II

Wygrana Gorzowa z Politechniką Gdańską
Wygrana Sosnowca z Krakowem

1 miejsce w grupie – Enea AZS AJP Gorzów Wkp.
2 miejsce w grupie – ?
3 miejsce w grupie – ?
4 miejsce w grupie – ?

W tej sytuacji mamy do czynienia z sytuacją, kiedy trzy drużyny zakończa rozgrywki z bilansem 1-2. Wówczas przed ostatnim meczem sytuacja wygląda następująco:

Szkoła Gortata Politechnika Gdańska – bilans +17 pkt
Wisła Can-Pack AZS Politechnika Kraków – bilans +12 pkt
KS JAS-FBG Zagłębie Sosnowie – bilans -29 pkt

WARIANT III

Wygrana Politechniki Gdańskiej z Gorzowem
Wygrana Krakowa z Sosnowcem

1 miejsce w grupie – ?
2 miejsce w grupie – ?
3 miejsce w grupie – ?
4 miejsce w grupie – KS JAS-FGB Zagłębie Sosnowiec

W tej sytuacji mamy do czynienia z sytuacją, kiedy trzy drużyny zakończa rozgrywki z bilansem 2-1. Wówczas przed ostatnim meczem sytuacja wygląda następująco:

Wisła Can-Pack AZS Politechnika Kraków— bilans +8 pkt
Szkoła Gortata Politechnika Gdańska – bilans -12 pkt
Enea AZS AJP Gorzów Wlkp. – bilans +4 pkt

WARIANT IV

Wygrana Politechniki Gdańskiej z Gorzowem
Wygrana Sosnowca z Krakowem

1 miejsce w grupie – Szkoła Gortata Politechnika Gdańska
2 miejsce w grupie – Enea AZS AJP Gorzów Wlkp
3 miejsce w grupie – KS JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec
4 miejsce w grupie – Wisła Can-Pack AZS Politechnika Kraków

W tej sytuacji mamy do czynienia z sytuacją, kiedy o ostatecznych miejscach drużyn w tabeli zadecydują wyniki bezpośrednich spotkań. Zwycięzcy spotkań zajmą miejsca wyżej od swoich rywali.