Turniej dywizji B OOM

Za nami turniej dywizji B OOM, z awansu do finałów cieszyć mogły się kadry województwa Łódzkiego i Kujawsko-Pomorskiego.

Podczas turnieju widać było wielkie różnice potencjału między kadrami. Województwo Łódzkie wyraźnie zdominowało rozgrywki dywizji B, wysoko wygrywając mecze w grupie (172:17 ze Świętokrzyskim, 146:26 z Opolskim i 88:61 z Kujawsko-Pomorskim) a na koniec odprawiając Podlaskie 109:32 w meczu o Awans. Najszerszy skład, oparty o bardzo dobre zawodniczki dał Łódzkiemu możliwość gry w drugim etapie OOM. Rozgrywająca Amelia Kuper (MVP turnieju, PTK Pabianice), wszechstronna skrzydłowa Wiktoria Stasiak (kapitan zespołu, PTK Pabianice), punktujące i zbierające Maria Józefowicz (wybrana najlepszą zawodniczką drużyny, Pro-Basket Kutno) i Weronika Plewa (ŁKS KK Łódź) czy nawet pozostająca w cieniu, ale nie bojąca się widowiskowej gry Kaja Niewiadomska (Muks Widzew Łódź) pokazały że mogą namieszać w rozgrywkach dywizji A.

Drugie miejsce zajęła kadra Kujawsko-Pomorskiego, która w decydującym meczu pokonała Podkarpacie.

Ciekawie zaprezentowała się też Justyna Adamczuk (wysoka podkoszowa z Białegostoku).

Najwięcej punktów w jednym meczu zdobyła Maja Kusiak – 38pkt 5×3 (Lubelskie)

W drugim etapie zagrają:
1) Pomorskie,
2) Mazowieckie,
3) Wielkopolskie,
4) Dolnośląskie,
5) Zachodniopomorskie,
6) Małopolskie.
7) Łódzkie
8) Kujawsko-Pomorskie

Pełna galeria dostępna TUTAJ

 

Złote Dziewczyny - Marek Cegliński
Złote Dziewczyny – Marek Cegliński

Miło mi poinformować, że Basket Kobiet został partnerem medialnym książki autorstwa pana Marka Ceglińskiego pod tytułem ZŁOTE DZIEWCZYNY!
Premiera książki w ostatnim tygodniu maja współgra z dokładną, dwudziestą rocznicą największego sukcesu polskiej żeńskiej koszykówki.
Więcej informacji już wkrótce.