Magda Szkop – Nowa liderka MON-POL Płock

fot. Agnieszka Spangenberg
fot. Agnieszka Spangenberg

Po meczu 1 ligi kobiet AZS Uniwersytet Warszawski – MON-POL Płock porozmawialiśmy z rozgrywającą płockiej drużyny – Magdą Szkop.

Od tego sezonu grasz w MON-POL Płock, jak oceniasz zmianę drużyny?

Magdalena Szkop: Jestem bardzo zadowolona, chciałam iść do zespołu gdzie będę grała a nie siedziała na ławce. Właśnie tu dostaję tą szansę. Pomimo tego że wchodzę w jako zmienniczka w drugiej piątce ale w ogóle mi to nie przeszkadza. Dobrze się czuję w tej drużynie i jestem zadowolona ze zmiany.

Dziś także zaczęłaś mecz z ławki ale poprowadziłaś drużynę do zwycięstwa (Mon-Pol pokonał AZS UW 76-47 a Magda zdobyła 19 punktów, 5 zbiórek i 4 asysty). Jak oceniasz ten mecz?

M.S.: Myślę że to był nam potrzebny mecz do wygrania, bo w sobotę przegrałyśmy dwoma punktami z SMS PZKosz Łomianki. Jednak nie zaczęłyśmy tego sezonu tak jak byśmy chciały, mimo że mamy na prawdę fajny, młody skład. Myślę, że ta wygrana pomoże nam się odblokować, żeby następne mecze ułożyły się po naszej myśli.

Byłaś na Mistrzostwach Europy U20, jakie to przeżycie i czy turniej i okres przygotowawczy pomogły ci się rozwinąć jako zawodniczce (Magda zagrała na mistrzostwach 17 minut zdobyła trzy punkty, dwie zbiórki i asystę)?

M.S.: Byłam w tej kadrze i pomimo że nie grałam, byłam bardzo dumna że mogłam zakładać koszulkę z orzełkiem na piersi, bo to dla każdego zawodnika wyróżnienie. Myślę, że mimo, że nie grałam to jednak przygotowywanie się z zawodniczkami lepszymi ode mnie na pewno wpłynęło na moją grę teraz w lidze.

fot. Agnieszka Spangenberg

Magda Szkop:

  • Rozgrywająca rocznik 1999
  • Młodzieżowa reprezentantka Polski
  • trzeci sezon w 1LK (2 w MPKK Sokołów Podlaski i aktualny w MON-POL Płock)
  • Zdobywa średnio 10 punktów 2,8 zbiórki, 2,7 zbiórki i 2,9 przechwytu na mecz
  • Płock z bilansem 4-5 zajmuje 6 miejsce w tabeli 1 Ligi Kobiet (stan na 30.XI.2018)

 

Złote Dziewczyny - Marek Cegliński
Złote Dziewczyny – Marek Cegliński

Miło mi poinformować, że Basket Kobiet został partnerem medialnym książki autorstwa pana Marka Ceglińskiego pod tytułem ZŁOTE DZIEWCZYNY!
Premiera książki w ostatnim tygodniu maja współgra z dokładną, dwudziestą rocznicą największego sukcesu polskiej żeńskiej koszykówki.
Więcej informacji już wkrótce.