Klubowy Puchar Europy Głuchych w Koszykówce Kobiet

Klubowy Puchar Europy Głuchych w koszykówce kobiet odbył się w dniach 21-24 listopada 2018 r. w Weronie we Włoszech.

Koszykarki Wrocławskiego Klubu Sportowego Niesłyszących „Świt” zagrały w Klubowym Pucharze Europy Głuchych w koszykówce kobiet po raz drugi. W zeszłym roku nasze koszykarki zdobyły Klubowy Puchar Europy Głuchych. W tym roku w turnieju wystąpiło 6 drużyn kobiet. Koszykarki ŚWIT wygrały z IK HEPHATA Sztokholm (Szwecja) i GSC Nürnberg (Niemcy) w grupie B. Koszykarki ŚWIT zajęły I miejsce w tabeli końcowej w grupie B i awansowały do półfinału. W półfinale zawodniczki Świt remisowały w II kwarcie 22:22, ale III kwartę przegrały 2 pkt. z INVASPORT (Ukraina). W końcu meczu niestety ŚWIT przegrał z INVASPORT (Ukraina) 7 pkt. Nasze koszykarki przegrały, ale niewiele zabrakło nam, żeby awansować do finału. Nie udało się obronić złota Klubowego Pucharu Europy Głuchych. W meczu o III miejsce Świt Wrocław wygrał z ŁKSG Łódź. W turnieju nasze zawodniczki wygrały 3 mecze, a jeden przegrały. Koszykarki zdobyły brązowy medal Klubowego Pucharu Europy Głuchych w Koszykówce Kobiet. Do „pierwszej piątki” turnieju została wybrana zawodniczka naszego klubu „Świt” – Matylda Dobejko. W czasie turnieju zespół prowadził Maciej Jacyna. Turniej wygrały ASDS Pesaro (Włochy). Zawodniczki ASDS Pesaro z Włoch i INVASPORT z Ukrainy to reprezentacje tych państw mające doświadczenie gry w Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Światach oraz Igrzyskach Głuchych.

materiał: WKSN ŚWIT Wrocław

 

Złote Dziewczyny - Marek Cegliński
Złote Dziewczyny – Marek Cegliński

Miło mi poinformować, że Basket Kobiet został partnerem medialnym książki autorstwa pana Marka Ceglińskiego pod tytułem ZŁOTE DZIEWCZYNY!
Premiera książki w ostatnim tygodniu maja współgra z dokładną, dwudziestą rocznicą największego sukcesu polskiej żeńskiej koszykówki.
Więcej informacji już wkrótce.