Mistrzostwa Europy U20 zakończone

Zakończyły się Mistrzostwa Europy u20. Mistrzem została Hiszpania, przed Serbią i Holandią. Polska zajęła 12. miejsce i utrzymała się w dywizji A.

Reprezentacja Polski wygrała zaledwie 2 z 7 spotkań, momentami brakowało pomysłów na grę, widoczne też były problemy w ataku (tylko 36 punktów w meczu z Węgrami i 46 z Portugalią). Nie omijały nas też kłopoty zdrowotne, jeden mecz odpuścić musiała Julia Niemojewska i Klaudia Niedźwiedzka. Jednak pomimo tych problemów w najważniejszym meczu turnieju Polki pokazała fantastyczną walkę, serce i zaangażowanie, nadrobiły 20 punktów straty i pokonały Słowenię po dogrywce 81:77, jednocześnie gwarantując sobie utrzymanie w dywizji A.

Bardzo dobrze w przekroju całego turnieju zaprezentowała się Julia Niełacna – zdobywała średnio 16,3 punktu i 6,4 zbiórki na mecz.
Patrycja Jaworska, która jeszcze na dwa miesiące przed wyjazdem nie była pewniakiem do kadry, po roku spędzonym w Miles Community College, dobrze sprawdziła się na obu pozycjach obwodowych notując 10.1 punktu i 2,6 asysty w każdym spotkaniu.
Bardzo duzo dobrej energii do gry naszej drużyny wnosiły Marta Wdowiuk i Alicja Grabska.

Czy można być zadowolonym z 12. miejsca? W kadrze z różnych powodów zabrakło kilku kluczowych zawodniczek – do Sopronu nie pojechały między innymi Ania Makurat, Weronika Nowakowska, Natalia Gwizdała, Natalia Ryng, Karolina Szydłowska czy Weronika Papiernik. Do tego pięć z dwunastu zawodniczek było z rocznika ’99 a Ola Trzeciak nawet 2000. Także utrzymanie dywizji A można traktować jako mały sukces i wypełnienie celu minimum. Cieszmy się, że za rok nasze Juniorki Starsze nadal będą miały możliwość rywalizowania z najlepszymi w Europie.

[embedyt] https://www.youtube.com/embed?listType=playlist&list=PLS1CPHZ2-c79mNeRUF62qCwi7Olpg7ZBE&layout=gallery[/embedyt]

 

Złote Dziewczyny - Marek Cegliński
Złote Dziewczyny – Marek Cegliński

Miło mi poinformować, że Basket Kobiet został partnerem medialnym książki autorstwa pana Marka Ceglińskiego pod tytułem ZŁOTE DZIEWCZYNY!
Premiera książki w ostatnim tygodniu maja współgra z dokładną, dwudziestą rocznicą największego sukcesu polskiej żeńskiej koszykówki.
Więcej informacji już wkrótce.