Podsumowanie półfinałów u16

Rudenko

Za nami półfinały Mistrzostw Polski Kadetek 2018. Poznaliśmy komplet finalistów.

Grupa I

W pierwszej grupie bez większych problemów poradziły sobie drużyny MPKK Sokołów S.A. OSIR Sokołów Podlaski i KS JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec. Sokołów zakończył turniej na pierwszym miejscu a Zagłębie Sosnowiec uległo tylko zwycięzcom grupy.

Grupa II

W grupie drugiej, rozgrywanej w Piasecznie, gospodynie miały szanse powalczyć o awans, lecz przegrały oba mecze z późniejszymi finalistkami różnicą trzech punktów. Do finału awansowały MKS MOS Wrocław z kompletem zwycięstw i Enea AZS Poznań. Wraz z drużyna MUKS Piaseczno z rozgrywek odpadła Zuzanna Rudenko – czołowy strzelec mistrzostw.

[envira-gallery id=”946″]

Grupa III

Grupę trzecią zdominowała drużyna Enea AZS AJP Gorzów Wielkopolski bez porażki awansując do finałów. Dołączy do niej UKS Lider Swarzędz.

Grupa IV

W najbardziej wyrównanej grupie, o końcowym sukcesie zadecydowała mała trójzespołowa tabela. SKS 12 Warszawa, MKS Tęcza Leszno i MUKS WSG Supravis Bydgoszcz zakończyły rozgrywki z bilansem 2 zwycięstw i jednej porażki. Ostatecznie to drużyny z Warszawy i Leszna mogły cieszyć się z awansu do finału.

Finały zostaną rozegrane w dniach 23-27 maja.

 

Złote Dziewczyny - Marek Cegliński
Złote Dziewczyny – Marek Cegliński

Miło mi poinformować, że Basket Kobiet został partnerem medialnym książki autorstwa pana Marka Ceglińskiego pod tytułem ZŁOTE DZIEWCZYNY!
Premiera książki w ostatnim tygodniu maja współgra z dokładną, dwudziestą rocznicą największego sukcesu polskiej żeńskiej koszykówki.
Więcej informacji już wkrótce.