Łucja Grzenkowicz – „Nie zawsze jest tak jakbyśmy tego chcieli”

Łucja Grzenkowicz

W przeddzień rozpoczęcia Finałów Mistrzostw Polski Juniorek u18 w Gorzowie zapraszamy do naszej rozmowy z Łucją Grzenkowicz.

Przed Wami finały mistrzostw Polski, awansowałyście do nich bez większych problemów. Opowiedz o waszych półfinałach.

Turniej półfinałowy faktycznie rozegrałyśmy bez większych problemów. Byłyśmy bardzo zdeterminowane i skupione na tym żeby za wszelką cenę móc zagrać w finale MP. Co więcej, wszystkie wcześniej założone przez trenerów cele taktyczne zostały realizowane i to właśnie to było naszym kluczem do sukcesu ?. Warto jeszcze zaznaczyć, że w naszej drużynie każda zawodniczka- czy to pierwszopiątkowa, czy zmienniczka- dawała porównywanie tyle samo drużynie.

Indywidualnie zagrałaś jeden fantastyczny mecz i dwa słabsze, co spowodowało takie wahania formy?

Faktycznie, tym razem niestety nie zdołałam pokazać swoich możliwości ale jestem pozytywnie nastawiona na finały więc mam nadzieje, że będzie dobrze ?. A odnośnie wahania mojej formy to, trudno jest mi powiedzieć co mogło być tego przyczyną, taki jest sport- nie zawsze jest tak jakbyśmy tego chcieli.

W grupie finałowej spotkacie się z Żyrardowem, z którym już wygraliście w strefie. Ale po powrocie Ani Winkowskiej to już inna drużyna. Jak oceniacie waszą grupę?

To prawda, czeka nas mecz z Żyrardowem w odnowionym składzie. Myślę, że Ania będzie potężnym wzmocnieniem dla swojej drużyny ale mimo wszystko mamy szanse znowu je pokonać. Ja osobiście uważam, że każda z drużyn z naszej grupy ma szansę na walkę o medale dlatego rywalizacja, w każdym meczu zapewne będzie bardzo zacięta.

Jaki macie cel przed turniejem finałowym?

Naszym celem przed turniejem finałowym jest oczywiście możliwość grania o medal- najlepiej złoty ?

 

Złote Dziewczyny - Marek Cegliński
Złote Dziewczyny – Marek Cegliński

Miło mi poinformować, że Basket Kobiet został partnerem medialnym książki autorstwa pana Marka Ceglińskiego pod tytułem ZŁOTE DZIEWCZYNY!
Premiera książki w ostatnim tygodniu maja współgra z dokładną, dwudziestą rocznicą największego sukcesu polskiej żeńskiej koszykówki.
Więcej informacji już wkrótce.