Finały Mistrzostw Polski Juniorek – dzień 4

Finał MP U18

W sobotnie przedpołudnie poznaliśmy klasyfikację miejsc 5-8. Popołudnie to mecze półfinałowe.

W meczu o 7. miejsce zagrały drużyny z Sosnowca i Wrocławia. Wrocławianki przez półtorej kwarty były na prowadzeniu, lecz Sosnowiczanki jeszcze przed przerwą wyrównały, a nawet wyszły na pięciopunktowe prowadzenie. Zawodniczki Ślęzy Wrocław miały wyśmienitą skuteczność w rzutach dwupunktowych lecz w całym spotkaniu trafiły tylko jedną „trójkę”. Zagłębie w drugiej połowie stale powiększały swoją przewagę. Kolejny raz świetnie punktowała Aleksandra Wojtala, zdobywczyni 28 punktów (w tym cztery celne „trójki”).

MKS MOS Elektrotim Ślęza Wrocław – KS JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 60:73

Wrocław: Obrocka 23, Rogozińska 13
Sosnowiec: Wojtala 28, Zuziak 17 (13 zbiórek), Wołyńska 11, Ryng 7 (10 zbiórek)

Mecz o 5. miejsce nie przyniósł żadnych emocji. Zmęczona drużyna MPKK Sokołów Podlaski gładko uległa AZSowi Poznań. Poznanianki, które wreszcie odnalazły skuteczność, zdominowały drugą połowę i zdobyły aż 97 punktów w tym meczu.

Enea AZS Poznań – MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski 97:51

Poznań: Banaszak 16, Marek 15, K.Wróblewska 14, Piechowiak 12, Dąbrowska 10
Sokołów: Grzenkowicz 20 (13 zbiórek), Pingwara 13

Pierwszy półfinał to jak dotąd najlepszy mecz turnieju. Żyrardowianki od początku utrzymywały minimalne prowadzenie, obie drużyny grały na dobrej skuteczności. Świetnie w pierwszej połowie punktowała Emilia Kośla (18 punktów do przerwy). Aż do końcówki trzeciej kwarty to UKS Trójka Żyrardów była na prowadzeniu. Gdynianki trafiły kilka trójek niwelując przewagę zawodniczek z ‚miasta lnu’. Gdy w połowie czwartej odsłony prowadzenie GTK wyniosło 8 punktów, wydawało się że to Gdynianki awansują do finału. Jednak Oliwia Darska, Eryka Rygielska, Ania Wińkowska i Kośla udanymi akcjami sprawiły że to Żyrardów ostatecznie zagra o złoto.

VBW GTK GDYNIA – UKS Trójka Żyrardów 67:71

Gdynia: Kulińska 19, Szymkiewicz 12
Żyrardów:
Kośla 28 (3×3), Rygielska 15 (3×3, 10 zbiórek), Darska 14 (2×3), Wińkowska 12(12zbiórek)

W drugim meczu półfinałowym Pabianiczankom, grającym wąską rotacją, sił starczyło tylko na 2 kwarty. W drugiej połowie gospodynie zbudowały sobie bezpieczne prowadzenie, ostatecznie wygrywając 20 punktami.

PTK Pabianice – AZS AJP Gorzów Wlkp. 45:65

Pabianice: Rudzka 12, M.Dolewa 11
Gorzów: Kobylińska 20 (6×3), W.Kuczyńska 13, Duchnowska 10, Trzeciak 6 (16 zbiórek)