Finał Mistrzostw Polski Juniorek – dzień 3

Finały MP Juniorek

Piątkowe mecze przyniosły ostateczne rozstrzygnięcia w fazie grupowej Mistrzostw Polski Juniorek.

Niepokonane i pewne awansu do półfinału zawodniczki PTK Pabianice i VBW GTK Gdynia spotkały się w pierwszym piątkowym meczu. W przyjemnym dla oka ale niezbyt emocjonującym spotkaniu to Gdynianki zapewniły sobie pierwsze miejsce w Grupie B.

GTK Gdynia – PTK Pabianice 58:45

Gdynia: Kulińska 12, Byczkowska 12, Szymkiewicz 9 (10 zbiórek)
Pabianice:
M.Dolewa 12, Rudzka 11, W.Dolewa 7 (11 zbiórek)

Dopiero trzeciego dnia turnieju Akademiczkom z Poznania udało się przełamać niemoc strzelecką. Zawodniczki AZS Poznań wreszcie trafiały do kosza (49% w próbach dwupunktowych) i zagwarantowały sobie występ w meczu o piąte miejsce.

4. KS Zagłębie Sosnowiec

W grupie A, Żyrardowianki dzięki wysoko wygranej pierwszej kwarcie pokonały MKS MOS Ślęzę Wrocław. Jeden z najlepszych indywidualnych występów fazy grupowej zaliczyła Ania Wińkowska (24 pkt, 16 zbiórek, 2 bloki, EVAL 36).

UKS Trójka Żyrardów – MKS MOS Elektrotim Ślęza Wrocław 67:52

Żyrardów: Wińkowska 24, Kośla 22, Darska 12
Wrocław: Ulążka 15 (3×3), Rusinek 11

W ostatnim meczu dnia pomimo że do przerwy prowadził MPKK Sokołów to ze zwycięstwa i awansu do półfinału ostatecznie cieszyły się gospodynie. Fantastyczne spotkanie i najlepszy indywidualny występ fazy grupowej zaliczyła Aleksandra Iwaniuk – 21 punktów (5×3), 14 zbiórek i 5 asyst dało łączny EVAL 40.

AZS AJP Gorzów Wlkp. – MPKK Sokołów Podlaski 66:62

Gorzów: W.Kuczyńska 23, Trzeciak 15, Keller 10
Sokołów: Iwaniuk 21, Grzenkowicz 16 (13 zbiórek), Pingwara 11