Finał Mistrzostw Polski Juniorek – dzień 2

Finał u18

Drugi dzień Finału Mistrzostw Polski przyniósł pierwsze rozstrzygnięcia w grupie B.

Wiemy już kto zagra o medale z drużyn występujących grupie B.

Pabianice w meczu pełnym błędów pokonały AZS Poznań. Poznanianki nie mogą się ‚wstrzelić’ w tym turnieju, po pierwszym meczu zagranym na 30% skuteczności, z Pabianicami trafiły tylko 18% swoich prób.

PTK Pabianice – AZS Poznań 52:44

Pabianice: Rudzka 19, Piestrzyńska 12, Dolewa 9 (14 zbiórek)
Poznań: K.Wróblewska 10 (10 zbiórek), Banaszak 9 (17 zbiórek), Zięmborska 7 (11 zbiórek)


W drugim meczu swoje miejsce w półfinale przypieczętowały zawodniczki GTK Gdynia. Świetną skutecznością w rzutach za dwa punkty popisała się Magda Szymkiewicz, która trafiła wszystkie z siedmiu swoich prób. W drużynie Zagłębia sosnowiec ponownie wyróżniającą się postacią była, zdobywczyni 22 punktów, Aleksandra Wojtala.

VBW GTK Gdynia – KS JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 65:50

Gdynia: Szymkiewicz 20
Sosnowiec: Wojtala 22


Aktualizacja: W grupie A sytuacja nie jest tak klarowna, wszystkie drużyny wciąż mają szanse na awans do półfinału.

W meczu drużyn które już zagrały ze sobą w rozgrywkach Wozkosz WM i turnieju strefowym, tym razem mocniejsza okazała się Trójka Żyrardów. W drużynie MPKK Sokołów Podlaski znów Łucja Grzenkowicz złapała 2 szybkie faule. Tym razem nie przeszkodziło jej to w dłuższym występie w którym zanotowała double-double 15 punktów i 13 zbiórek. Jednak pomimo dobrej gry zawodniczek pierwszopiątkowych, zbyt małe wsparcie z ławki zadecydowało o porażce. W drużynie UKS Trójka Żyrardów po raz kolejny swoją klasę udowodniła Ania Wińkowska zdobywając 15 puntów i zbierając aż 20 piłek. Zawodniczki rezerwowe zdobyły dla Żyrardowa aż 13 punktów, dzięki czemu droga do pófinału stoi otworem.

UKS Trójka Żyrardów – MPKK Sokołów Podlaski 69:63

Żyrardów: Kośla 19, Wińkowska 15, Rygielska 12
Sokołów: Haponik 21, Grzenkowicz 15, Pingwara 10


W ostatnim meczu dnia gospodynie bez większych problemów uporały się ze Ślęzą Wrocław. Bardzo dobre zawody rozegrała Wiktoria Keller, uzyskują double-double z 14 punktami i 12 zbiórkami. Jednak nawet drugie zwycięstwo w drugim meczu nie daje jeszcze Gorzowiankom pewnego udziału w półfinale. O wszystkim rozstrzygną mecze piątkowe.

AZS AJP Gorzów Wlkp. – MKS MOS Ślęza Wrocław 72:55

Gorzów:  Keller 14, Kobylińska 12, Potraca 12, Trzeciak 10
Wrocław: Ulążka 12, Rusinek 11, Ilczyszyn 6 (12 zbiórek)

 

Złote Dziewczyny - Marek Cegliński
Złote Dziewczyny – Marek Cegliński

Miło mi poinformować, że Basket Kobiet został partnerem medialnym książki autorstwa pana Marka Ceglińskiego pod tytułem ZŁOTE DZIEWCZYNY!
Premiera książki w ostatnim tygodniu maja współgra z dokładną, dwudziestą rocznicą największego sukcesu polskiej żeńskiej koszykówki.
Więcej informacji już wkrótce.