Finał Mistrzostw Polski Juniorek – dzień 1

Finał u18

Pierwszy dzień turnieju finałowego nie przyniósł zbyt wielu emocji.

Na rozpoczęcie turnieju spotkały się drużyny PTK Pabianice i Zagłębie Sosnowiec. Sosnowiczanki tylko w pierwszej kwarcie dotrzymywały kroku drużynie z Pabianic. Pabianiczanki szybko wyszły na dwucyfrowe prowadzenie, którego nie oddały do końca spotkania.

PTK Pabianice – Zagłębie Sosnowiec 64:45

PTK Pabianice: Kielar 12, Dolewa 10
Zagłębie Sosnowiec: Wojtala 18, Zuziak 11 (13 zbiórek)


W drugim meczu grupy B GTK Gdynia łatwo pokonało AZS Poznań. Gdynianki mimo przestojów w grze potrafiły zbudować sobie bezpieczne prowadzenie. Akademiczki z Poznania stać było na zrywy, fragmenty dobrej gry, ale przy 30% skuteczności z gry nie były w stanie zawalczyć o wygraną. Bardzo dobre spotkanie w barwach GTK rozegrała Zuzanna Kulińska notując 16 punktów, 14 zbiórek, 8 asyst i 5 przechwytów (Eval 30).

GTK Gdynia – Enea AZS Poznań 61:44

Gdynia: Kulińska 16, Klugmann 12, Byczkowska 10, Kowalska 5 (14 zbiórek)
Poznań: Ziemborska 16, K.Wróblewska 11


Pierwsze spotkanie grupy A, w którym spotkały się zespoły z Sokołowa i Wrocławia, także nie przyniosło wielu emocji. Szybko dwa przewinienia złapała Łucja Grzenkowicz, ale nie przeszkodziło jej to w zanotowaniu 14 punktów i 8 zbiórek na swoim koncie i poprowadzeniu drużyny do zwycięstwa. Zawodniczki Ślęzy tylko w trzeciej kwarcie potrafiły narzucić swój styl gry, lecz było to za mało by osiągnąć ostateczny sukces.

MPKK Sokołów Podlaski – MKS MOS Elektrotim Ślęza Wrocław 56:46

Sokołów: Welenc 15, Grzenkowicz 14, Iwaniuk 11, Kurach 10
Wrocław: Ulążka 17


W ostatnim meczu dnia, osłabione brakiem swojej liderki Natalii Klimek, Żyrardowianki nie poradziły sobie z gospodarzami AZS AJP Gorzów Wielkopolski. Co prawda zawodniczki UKS Trójki dobrze zaczęły mecz, a na tablicach rządziła wracająca do zdrowia Ania Wińkowska, lecz szybko głębia składu gospodyń okazała się kluczowa. Do przerwy Gorzowianki wypracowały sobie 17punktowe prowadzenie, punktowało osiem zawodniczek, a Wiktoria Duchnowska zdobyła 18 oczek. Ostatecznie gospodynie wygraly różnicą 29 punktów trafiając aż 17 rzutów trzypunktowych.

AZS AJP Gorzów Wlkp. – UKS Trójka Żyrardów 84:55

Gorzów: Duchnowska 18 (4×3), Keller 13, Kobylińska 12 (4×3), Potraca 12 (4×3)
Żyrardów: Kośla 17, Wińkowska 6 (11 zbiórek)

 

Złote Dziewczyny - Marek Cegliński
Złote Dziewczyny – Marek Cegliński

Miło mi poinformować, że Basket Kobiet został partnerem medialnym książki autorstwa pana Marka Ceglińskiego pod tytułem ZŁOTE DZIEWCZYNY!
Premiera książki w ostatnim tygodniu maja współgra z dokładną, dwudziestą rocznicą największego sukcesu polskiej żeńskiej koszykówki.
Więcej informacji już wkrótce.