Podsumowanie ćwierćfinałów MPu18

Podsumowanie Ćwierćfinałów

Zakończyły się turnieje ćwierćfinałowe Mistrzostw Polski Juniorek 2018. Dwanaście drużyn awansowało do półfinałów.

Ćwierćfinały

W grupie I, kto awansuje było już wiadomo po 2 dniach rozgrywek. Ostatecznie pierwsze miejsce z kompletem zwycięstw zajął KKS Olsztyn, drugie MOSir Bochnia.

W drugiej grupie bez porażki turniej zakończyła MKS MOS Elektotim Ślęza Wrocław. Drugie miejsce także premiowane awansem zajął UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki.

Grupę III gładko wygrał UKS 3 Żyrardów, a drugą drużyną z awansem jest KS Korona Szkoła Gortata Kraków.

„Szczerze uważam ten etap rozgrywek za udany, w wykonaniu naszego zespołu. Wygrywając pewnie trzy mecze zapewniłyśmy sobie awans do półfinału z pierwszego miejsca. Patrząc na to, że był to dopiero drugi turniej, na którym grałyśmy ze sobą, wyglądało to całkiem nieźle. Mimo, że jesteśmy niższym zespołem to nie odstawałyśmy aż tak od pozostałych drużyn i wykorzystywałyśmy swoje silne strony do zyskania przewagi. Następny cel to awansować do finału, nie będzie to łatwe, ale nic przecież nie przychodzi za darmo. Musimy wyeliminować drobne błędy z ćwierćfinałów, wyciągnąć z nich wnioski i szykować się na ciężkie zawody w półfinale” – powiedziała po turnieju Natalia Klimek z UKS 3 Żyrardów.

W grupie IV rewelacyjnie spisywało się KS JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec, a z drugiego miejsca awansowała Politechnika Szkoła Gortata Gdańsk.

Z grupy V awansował MUKS Poznań.

Hania Dulnik po turnieju powiedziała: „Turniej ćwierćfinałowy uważam za bardzo udany dla nas. Założenie spełniliśmy w 100%, miałyśmy wygrać wszystkie mecze i tak właśnie zrobiłyśmy.
Nasza gra wyglądała dobrze, ale myślę że stać nas na więcej. Grałyśmy pewnie i zespołowo, ale według trenera to dopiero nasz trzeci bieg! Myślę, że plusem jest to, że nie mamy jednej czy dwóch dziewczyn na których opiera się gra, tylko każda z nas potrafi punktować, zbierać i asystować. Rozpędzamy się a mam nadzieje, że czas działa na naszą korzyść.
Zespoły na półfinałach na pewno będą bardzo silne, ale wiem, że mamy taki charakter, że łatwo nie oddamy zwycięstwa i będziemy walczyć ze wszystkich sił.
Liczę również na jakieś korzystne losowanie, w końcu fajnie byłoby pojawić się na finałach. Ale nie wybiegajmy w przyszłość, na razie skupiamy się na przygotowaniach do półfinałów. Małymi kroczkami do celu!
Ale zanim to nastąpi to każda wraca do domu na święta, naładować baterie i wypocząć.”

Drugie miejsce w grupie V, trochę niespodziewanie zajął PIOMAR Brzeg.

„Każda z nas zostawiła na parkiecie dużo zdrowia, serca oraz pokazała się z jak najlepszej strony. Do sukcesu przyczyniła się każda zawodniczka.” – podsumowała kapitan Piomaru Magdalena Libront.

Ostatnią, szóstą grupę zdominował Enea AZS AJP Gorzów Wielkopolski, a drugie miejsce, po wygraniu 2 bardzo wyrównanych meczów, zajęły MMKS Katarzynki Toruń.

Losowanie grup i wyłonienie gospodarzy półfinałów u18 już we wtorek (jeżeli nie zgłosi się odpowiednia liczba gospodarzy to w środę).

 

Złote Dziewczyny - Marek Cegliński
Złote Dziewczyny – Marek Cegliński

Miło mi poinformować, że Basket Kobiet został partnerem medialnym książki autorstwa pana Marka Ceglińskiego pod tytułem ZŁOTE DZIEWCZYNY!
Premiera książki w ostatnim tygodniu maja współgra z dokładną, dwudziestą rocznicą największego sukcesu polskiej żeńskiej koszykówki.
Więcej informacji już wkrótce.