MP U22 – Grupa B dzień 3

Patrycja Klatt

MUKS Poznań – MUKS WSG SUPRAVIS BYDGOSZCZ  76:56

Pierwszy mecz ostatniego dnia rozgrywek grupowych nie przyniósł wielu emocji. MUKS Bydgoszcz, osłabiony brakiem Julii Niełacnej, nie był w stanie przeciwstawić się MUKSowi Poznań, który potrzebował tej wygranej by zapewnić sobie miejsce w czwórce. Już pierwsza kwarta zdecydowanie wygrana przez Poznanianki, ustawiła przebieg meczu. Po pierwszej połowie Muks Poznań mógł czuć się już półfinalistą. Co prawda drugą połowę wygrały Bydgoszczanki ale nie zdołały odrobić strat z pierwszej odsłony. W trzeciej kwarcie urazu nabawiła się Karolina Olszewska, ale jak się dowiedzieliśmy, będzie gotowa do gry w półfinale.

MVP: Marta Wdowiuk

Najwięcej punktów dla Poznania – Patrycja Klatt 25 (5×3)
Najwięcej punktów dla Bydgoszczy – Weronika Preihs 16 (4×3)


VBW GTK GDYNIA – ENEA AZS Poznań 38:43

Ostatni piątkowy mecz miał przynieść rozstrzygnięcie, czy awansuje Gdynia, czy w półfinale z grupy B zobaczymy dwie poznańskie drużyny. By awansować AZS Poznań musiał wygrać przewagą co najmniej 7 punktów. Od początku mecz był nerwowy, żadna z drużyn nie potrafiła zbudować większej przewagi. Osłabione brakiem chorej Ani Makurat gdynianki, nie grały zbyt skutecznie ale nie pozwalały też akademiczkom na uzyskanie upragnionego prowadzenia. W całym meczu poznanianki tylko przez kilka sekund miały siedmiopunktową przewagę. Zawsze jednak GTK odpowiadało dobrymi akcjami. W samej końcówce przy prowadzeniu pięcioma punktami Julia Niemojewska przechwyciła piłkę i zawodniczki AZSu miały dwie próby z najbliższej odległości. Jednak ani Liliana Banaszak, ani Julia Tyszkiewicz nie zdołały umieścić piłki w koszu. Końcowy gwizdek zakończył marzenia akademiczek o medalu. Mimo przegranej to zawodniczki GTK wybuchły radością.

Po meczu Jowita Ossowska powiedziała: zdecydowanie trzeba przyznać, że to nie był nasz najlepszy mecz. Popełniłyśmy zdecydowanie za dużo strat i miałyśmy problem z ustawieniem ataku pozycyjnego. Do tego wszystkiego dochodzi fatalna skuteczność obu zespołów. Cieszymy się jednak, że pomimo tego jak grałyśmy udało nam się wywalczyć awans do czwórki. Dziękuję mojej drużynie za serce i za to, że zawsze wspieramy się i walczymy do końca! Gratuluję również zespołowi Enea Poznań serca pozostawionego dzisiaj na parkiecie i walki do końca , bo tego zdecydowanie nie można Im odmówić!

MVP: Alicja Szloser

Najwięcej punktów dla Gdyni: Podgórna i Rembiszewska po 8
Najwięcej punktów dla Poznania: Alicja Szloser 14

Harmonogram spotkań w sobotę 24 lutego 2018 r.:

mecz o 7 miejsce o godz. 11.00  UKS Huragan Wołomin – MUKS WSG Supravis Bydgoszcz
mecz o 5 miejsce o godz. 13.30  Enea AZS Poznań – Widzew Łódź
pierwszy półfinał o godz. 16.00  Enea AZS AJP Gorzów Wielkopolski – MUKS Poznań
drugi półfinał o godz. 18.30  VBW GTK Gdynia – Basket 25 KWK River Tower Bydgoszcz

 

Złote Dziewczyny - Marek Cegliński
Złote Dziewczyny – Marek Cegliński

Miło mi poinformować, że Basket Kobiet został partnerem medialnym książki autorstwa pana Marka Ceglińskiego pod tytułem ZŁOTE DZIEWCZYNY!
Premiera książki w ostatnim tygodniu maja współgra z dokładną, dwudziestą rocznicą największego sukcesu polskiej żeńskiej koszykówki.
Więcej informacji już wkrótce.