Finały U22 – Grupa A dzień 2

Finały MP U22

Drugi dzień rozgrywek grupy A rozpoczął się od meczu zwycięzców z dnia poprzedniego. Dobrą dyspozycję potwierdziły zawodniczki z Bydgoszczy. W drugim meczu akademiczki z Gorzowa poradziły sobie z Huraganem Wołomin. Tym samym jutro o awans powalczą w bezpośrednim meczu Widzew Łódź z Enea AZS AJP Gorzów Wielkopolski. Pierwsze miejsce zapewniła sobie drużyna Basket 25 KWK River Tower Bydgoszcz, a UKS Huragan Wołomin nie zagra już na pewno w strefie medalowej.

Widzew Łódź przystępował do tego meczu osłabiony nieobecnością Natalii Gzinki, która w pierwszym meczu nabawiła się kontuzji. Spotkanie rozpoczęło się od kanonady z dystansu w wykonaniu bydgoszczanek. Świetnie dziś dysponowana Paulina Kuczyńska szybko zdobyła 8 punktów, trafiając dwa rzuty trzypunktowe, swoje punkty dołożyła Sylwia Bujniak i Karolina Poboży. Prowadzenie Basketu wzrosło do 14 punktów. Widzew po raz pierwszy do kosza trafił dopiero w piątej minucie meczu. Dla łodzianek wynik otworzyła celną trójką Klaudia Gertchen. Przebudzenie zawodniczek Widzewa nie odmieniło jednak znacząco obrazu gry. Bydgoszczanki świetnie trafiały rzuty z dystansu a przy tym miały także przewagę na tablicach. Przez resztę meczu podopieczne trenera Kulpekszy kontrolowały grę, ich przewaga cały czas utrzymywała się na dwucyfrowym poziomie. Nadal kosze dziurawiła Paulina Kuczyńska która została MVP spotkania zdobywając 28 punktów i trafiając aż sześć rzutów trzypunktowych. Niestety pech nie opuszcza zawodniczek Widzewa, na 9 sekund przed końcem spotkania, kontuzji nabawiła się Wiktoria Stępień (jak się dowiedzieliśmy, na szczęście, jest to niegroźny uraz). Trener Piotr Kulpeksza dzięki spokojnej przewadze mógł grać całym składem, a żadna z zawodniczek nie musiała zagrać dłużej niż 26 minut, co może mieć znaczenie w dalszej części turnieju.

MVP Paulina Kuczyńska

Dla Basket 25 KWK River Tower Bydgoszcz punktowały: Kuczyńska 28 (6×3), Bujniak 14 (2×3) Poboży 14, Misiuna 7, Dygul 4, Niedziółka 3 (1×3), Kocaj i Blachowska po 2. Dla Widzewa: Gertchen 15 (1×3), Kudelska 13 (2×3), Owczarek 10, Stępień 9, Witkowska 6, Rzeźnik 5, Zapart 4, Kawczyńska 3 (1×3) i Wybraniec 2


W drugim czwartkowym meczu zmierzyły się dwie drużyny, które wczoraj zaznały goryczy porażki. Mecz rozpoczął się bardzo chaotycznie, lecz pierwsze nerwy opanowały zawodniczki z Wołomina. Huragankom udało się wyjść nawet na ośmiopunktowe prowadzenie, wtedy jednak gorzowianki zaczęły agresywniej kryć na całym boisku. Doprowadziło to do wielu przechwytów i nawet pomimo nie najlepszej skuteczności AZS doprowadził do jednopunktowego prowadzenia na koniec pierwszej kwarty. W drugiej odsłonie wiele się nie zmieniło. Spotkanie nadal było „meczem błędów”. Agresywna obrona gorzowianek cały czas przynosiła efekty, ostatecznie Huragan zaliczył aż 24 straty. Gorzowianki grały w ataku bardziej zespołowo, trafiły też pięć rzutów trzypunktowych przy tylko jednej celnej próbie Huraganu. Mecz zakończył się 16 punktowym zwycięstwem ENEA AZS AJP Gorzów Wielkopolski.

Po meczu Paula Duchnowska powiedziała: po słabym początku złapałyśmy w końcu swój rytm gry, dzięki czemu udało nam się zrobić kilkupunktową przewagę. Niestety zdarzały nam się też błędy, które wprowadzały nerwowość, a przeciwnik to wykorzystywał. Nad tym musimy jeszcze trochę popracować. Jutro wszystko zależy od naszej postawy w obronie, która na pewno ułatwi nam grę w ataku.

MVP Paula Duchnowska

Dla ENEA AZS AJP Gorzów Wlkp. punktowały: Duchnowska 16, Kuczyńska 14, Kominek i Trzeciak po 9, Keller 8, Dul 6, Matkowska 5. Dla UKS Huragan Wołomin: Dmochewicz 21, Piech 10, Pawłowska 9, Piędel 5, Stasiak 4, Dąbrowska 2.

 

 

Złote Dziewczyny - Marek Cegliński
Złote Dziewczyny – Marek Cegliński

Miło mi poinformować, że Basket Kobiet został partnerem medialnym książki autorstwa pana Marka Ceglińskiego pod tytułem ZŁOTE DZIEWCZYNY!
Premiera książki w ostatnim tygodniu maja współgra z dokładną, dwudziestą rocznicą największego sukcesu polskiej żeńskiej koszykówki.
Więcej informacji już wkrótce.