Finały MP U22 – VBW GTK Gdynia Mistrzem Polski

GTK Gdynia Mistrzem Polski

Mistrzem Polski Juniorek Starszych 2018 zostało VBW GTK Gdynia. Srebro dla ENEA AZS AJP Gorzów Wielkopolski, brąz wywalczył MUKS Poznań. Bez medalu KS BASKET 25 Bydgoszcz.

MUKS Poznań – Basket 25 Bydgoszcz 67:57

Tylko na początku meczu Basket Bydgoszcz miał siłę by dotrzymywać kroku, grającej szerszą rotacja drużynie z Poznania. MUKS już w pierwszej kwarcie wyszedł na 8 punktowe prowadzenie, które systematycznie rosło. Bardzo dobre zawody zagrała Marta Wdowiuk, wyróżniająca się zarówno w ataku jak i na deskach.

W trzeciej odsłonie zawodniczki z Bydgoszczy jeszcze raz zaatakowały prowadzone przez Sylwię Bujniak  Paulinę Kuczyńską. Zryw ten pozwolił zredukować straty do 6 punktów. Jednak Muks szybko się otrząsnął i już do końca meczu kontrolował pewne prowadzenie.

Punkty dla MUKS: Wdowiuk 23 (14 zbiórek) Siemienias 12, Klatt i Woźniak po 11, Olszewska 6 i Papiernik 4

Punkty dla Basket 25: Poboży 17 (13 zbiórek), Bujniak 16, Kuczyńska 13, Kocaj 8, Piwkowska 3.


VBW GTK Gdynia –  AZS AJP Gorzów Wlkp. 70:55

W finale zmierzyli się, jeden z faworytów, VBW GTK Gdynia i drużyna będąca objawieniem tego turnieju Enea AZS AJP Gorzów Wlkp. I zgodnie z oczekiwaniami gdynianki od początku spotkania wyszły na prowadzenie. Jednak przez cały mecz akademiczki swoim zaangażowaniem w obronie, walką na tablicach i zespołową grą w ataku starały się dotrzymać kroku. Zawodniczki GTK budowały swoją przewagę, by za moment znów dać się dogonić gorzowiankom. Jednak ostatecznie głębia składu i indywidualności Gdyni zaważyły na końcowym wyniku. GTK zdobywa tytuł Mistrza Polski Juniorek Starszych 2018, a gorzowianki cieszą się ze srebrnych medali.

Punkty dla GTK: Makurat 17, Ossowska 16, Rembiszewska 13, Marcinkowska 11, Podgórna 5, Szulc 4, Stawińska i Kulińska po 2

Punkty dla AZS: Keller 18, Kominek 10, Kuczyńska i Szczęsna po 8, Dul, Matkowska i Duchnowska po 3, Trzeciak 2. 

 

Złote Dziewczyny - Marek Cegliński
Złote Dziewczyny – Marek Cegliński

Miło mi poinformować, że Basket Kobiet został partnerem medialnym książki autorstwa pana Marka Ceglińskiego pod tytułem ZŁOTE DZIEWCZYNY!
Premiera książki w ostatnim tygodniu maja współgra z dokładną, dwudziestą rocznicą największego sukcesu polskiej żeńskiej koszykówki.
Więcej informacji już wkrótce.